Tesettür Giyim Alırken Beden Nasıl Seçilmeli ?

0
1373

Tesettür giyim alırken beden seçimi oldukça önemlidir. Özellikle de internetten satın alma işlemini gerçekleştiriyor iseniz, zaman kaybı yaşamamak için iyi bir şekilde ölçünüzü alıp size uyabilecek en doğru ürünü almanız gerekecektir. İstediğiniz gibi olmadığı zaman geri iade süreci, sonrasında tekrar geri gelmesi oldukça meşakkatli bir iş olacaktır. Bu olaylara girmemeniz için vereceğimiz ipuçlarını iyi bir şekilde uygulamanız gerekmektedir.

İlk olarak beğenmiş olduğunuz ürünün bedeninin size uygun olup olmadığı meselesi marka, model gibi birçok özelliğe göre farklılık göstermektedir. Yani siz 50 beden giyiyorsunuz diye bütün 50 bedenler size olacak diye bir şey olmamaktadır. Bundan dolayı beden ölçünüzü alırken çok dikkatli olmanız gerekmektedir.

Tesettür Giyim Alırken Beden Ölçümü

Üst kısmınız için kıyafet alırken göğüs ölçüsü oldukça önemlidir. Mezurayı sırt bölgenizden geçirip göğüs ucu hizasına denk gelecek şekilde ölçünüzü alın. Göğüs ölçüsünü alma işlemini tamamladıktan sonra basen ölçünüzü alın. Base bölgenizin en geniş olduğu taraftan ölçme işlemini yapın. Satın alacağınız tesettür kıyafetlerinin altında bulunan yerde beden ölçülerini görmeniz mümkündür. Kıyafeti giydiğiniz zaman tam olarak üzerinizde nasıl duracağını anlamak için omuz başından itibaren ürün uzunluğu kadar ölçmeniz gerekmektedir.

Pantolon ve etek alırken yapmamız gereken şey ise basen ve bel ölçünüzü almak olacaktır. Basen ölçüsünü biraz önce anlatmıştır. Bel ölçüsünü alırken, mezurayı belinize sararak göbek deliği hizasından ölçü almanız gerekmektedir. Bel ölçüsünü alırken mutlaka biraz gevşek bırakmanız iyi olacaktır.

Tesettür Giyim Beden Ölçüleri

  • Eğer beden ölçünüz 36-38, göğüs ölçünüz 83-88 cm, bel bölgenizin ölçüsü 70-74 cm, basen bölgeniz de 94-98 cm ölçülerinde ise S beden tesettür kıyafetleri sizin için en uygun olanları olacaktır.
  • Eğer beden ölçünüz 40-42, göğüs ölçünüz 93-98 cm, bel bölgenizin ölçüsü 78-82 cm, basen bölgeniz de 102-106 cm ölçülerinde ise M beden tesettür kıyafetleri sizin için en uygun olanları olacaktır.
  • Eğer beden ölçünüz 44-46, göğüs ölçünüz 105-110 cm, bel bölgenizin ölçüsü 86-90 cm, basen bölgeniz de 110-114 cm ölçülerinde ise L beden tesettür kıyafetleri sizin için en uygun olanları olacaktır.
  • Eğer beden ölçünüz 48-50, göğüs ölçünüz 115-122 cm, bel bölgenizin ölçüsü 94-100 cm, basen bölgeniz de 118-123 cm ölçülerinde ise XL beden tesettür kıyafetleri sizin için en uygun olanları olacaktır.

 

Leave a reply

× How can I help you?